fbpx

RE:
VIEW

Polska (dobrą) Architekturą stoi

Na łamach Re:view zwracamy dużą uwagę na jakość otaczającej nas architektury, dobre wzorce urbanistyczne, nowoczesne rozwiązania w planowaniu przestrzeni. Doceniamy te, które odwołują się do ekologii, zrównoważonej gospodarki, inteligentnych technologii wpasowujących się w naszą codzienność

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:26 MAJ, Wtorek

Jednym z wydarzeń na architektonicznej mapie Polski jest coroczny Plebiscyt Polska Architektura XXL, który po raz kolejny obejmujemy naszym patronatem.

Po raz kolejny, wraz z Grupą Sztuka Architektury, zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników dwunastej edycji plebiscytu.  Tym razem spotykamy się nie na żywo, a online. 2 czerwca o godz. 11:00 poznamy wyniki głosowania jury oraz zwycięzcę Grand Prix.

dlaczego wspieramy Polską Architekturę XXL? Nie tylko naszym zdaniem to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej.  Świadczy o tym ilość wybranych realizacji oraz jurorów oceniających dokonania pracowni projektowych. Projekty były wybierane w sześciu kategoriach i 12 subkategoriach. Została również przyznana nagroda Grand Prix. W sumie oddano w nim ponad 44,5 tysiąca głosów na 139 realizacji architektonicznych.

Ponownie wyróżnikiem plebiscytu jest także fakt, że obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet plebiscyt dostarcza adekwatnego obrazu stanu polskiej architektury oraz zmian jakie zachodzą na polskiej scenie projektowej. Plebiscyt nie koncentruje się przy tym tylko na najbardziej znanych pracowniach, ale pozwala na zaistnienie także mniej znanym, ambitnym biurom z mniejszych ośrodków lub takim, które swoimi ciekawymi dokonaniami chcą wyznaczać nowe trendy i ścieżki rozwoju polskiej architektury. W tym sensie jest też doskonałą platformą do promocji ambitnych, nowy biur projektowych.

Tym razem spotykamy się online na otwartej transmisji na naszym kanale YouTube Sztuka-Architektury oraz na stronach internetowych partnerów medialnych plebiscytu. Poza ogłoszeniem wyników uczestnicy wysłuchają ciekawego wykładu o tegorocznym laureacie Nagrody Pritzkera 2020, który poprowadzi Anna Cymer, historyczka architektury, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP. Autorka książki "Architektura w Polsce 1945 - 1989". W programie również prezentacja realizacji, która w tym roku zdobyła nagrodę Grand Prix. 

Nowością tegorocznego plebiscytu jest możliwość wygrania przez uczestników Gali Online  koszulki z grafiką autorstwa Zuzanny Gadomskiej, która prezentuje realizację uhonorowaną nagrodą Grand Prix w 2018 oraz 2019 roku. Aby zdobyć jedną z dwunastu koszulek wystarczy wypełnić formularz wzięcia udziału w losowaniu dostępny TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca 2020 do godz. 23:59. Podczas trwania transmisji LIVE 2 czerwca 2020 wyłonimy zwycięzców. 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2423517267912394/ 

Kanał You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCXZnwsFM-kfzS1CvfcZihbA 

Formularz udziału w losowaniu: https://sztuka-architektury.pl/article/13693/plebiscyt-polska-architektura-xxl-2019-ogloszenie-wynikow

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2423517267912394/ 

Kanał You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCXZnwsFM-kfzS1CvfcZihbA 

Formularz udziału w losowaniu: https://sztuka-architektury.pl/article/13693/plebiscyt-polska-architektura-xxl-2019-ogloszenie-wynikow

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.

Re:view jest partnerem medialnym wydarzenia.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Polska (dobrą) Architekturą stoi
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej