fbpx

RE:
VIEW

City
32:45

Architekt (She / Her) rządzi

Kobiece projektowanie miast. Kobiece spojrzenie na miasta. Wreszcie, głos kobiet w miejskich organizmach przyszłości, jako ten wiodący. Ten, który wreszcie doszedł do (pełnoprawnego) głosu.

Autor:JAROSŁAW MAKOWSKI
Opublikowano:08 SIE, Poniedziałek

O wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnymi architektkami, mieszkankami i krestorkami miast, rozmawiamy dziś z Agatą Twardoch, znaną urbanistką, autorką cenionych bestsellerów o architekturze "Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta" oraz "System do mieszkania - perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego". W nich właśnie zaczytują się - słusznie - polscy aktywiści i samorządowcy.

W kolejnym odcinku serialu #intREview, wraz z Jarosławem Makowskim, zabierają nas na pełen słońca rynek w Gliwicach. Po raz kolejny chcemy łapać szerszą perspektywę na zmieniające się "cities". Zielone, funkcjonalne, przestrzenne, dyskretnie wyposażone w technologie - właśnie w takich miastach chce się nam żyć.

Czy kobiety-architektki potrafią lepiej odpowiedzieć na nasze potrzeby, jako mieszkańców? Zapraszamy do obejrzenia... 

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Architekt (She / Her) rządzi
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej