fbpx

RE:
VIEW

City
8:03

Forum Green Smart City: wsie mogą być smart

Smart-wsie uczą się szybciej niż smart-miasta. A wiejskie społeczności łatwiej adaptują nowoczesne technologie. O podobieństwa między inteligentnymi wsiami i miastami opowiada piąta już edycja Forum Green Smart City. A nam o tym wszystkim opowiada Karolina Kornecka

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:15 PAź, Wtorek

Smart wsie? Jak stworzyć inteligentnie zarządzaną przestrzeń wśród kilkudziesięciu zabudowań otoczonych polami czy lasem? Jak przekonać mieszkańców, aby byli przychylni technologicznych rozwiązaniom? Czy kojarzące się nam nierozłącznie z miastami pojęcia z obszaru "smart" mogą być zastosowane z powodzeniem na wsiach?

Na Forum Green Smart City zaglądamy zawsze z ciekawością. Inicjatorzy wydarzenia za każdym razem potrafią stworzyć naprawdę atrakcyjny program. Zaproszeni specjaliści w roli wykładowców, panelistów czy uczestników debat poruszają się w bliskim Re:view obszarze ekologii, rozwoju technologicznego, inteligentnych miast, sieci szerokopasmowego internetu, internetu rzeczy, bezpiecznych dla środowiska rozwiązań.

Kolejna odsłona Forum Green Smart City już 24-25 października 2019 w Krakowie. W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie porozmawiamy m.in. o wymianie informacji między władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami. A zwłaszcza o tematach smart city oraz inteligentnych technologii dla wsi (smart villages).

Szczegółowy program dostępny jest na stronie https://fgsc.urk.edu.pl/program.html

A o smart villages oraz misji Forum Green Smart City rozmawiamy dziś w kolejnym #intREview z Karoliną Kornecką z Uniwersytetu Rolniczego, współorganizatorką V edycji.

 

 

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Forum Green Smart City: wsie mogą być smart
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej