fbpx

RE:
VIEW

Motorola: pomocni w pomocy

Globalna pandemia, stale rosnąca liczba danych do zarządzania i coraz większe zapotrzebowanie na informacje przy ograniczonych zasobach – pokazuje, że jeszcze nigdy służby bezpieczeństwa publicznego nie stykały się z tak złożoną sytuacją na świecie.

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:16 GRU, Środa

2020 nie rozpieszcza. Zaraźliwy i śmiertelnie groźny wirus SARS-CoV-2, zestrzelenia samolotów, katastrofy, konflikty wojenne, powodzie, wybuchy wulkanów. Nic dziwnego, że do pomocy ludzkości niezbędna jest wysokiej klasy technologia.  

Autonomiczne systemy i urządzenia, które nie komunikują się między sobą, mogą zostać dodane do już istniejącego złożonego systemu. Ratownicy, osoby reagujące na zagrożenia jako pierwsze, potrzebują technologii zdolnej do działania w sytuacjach krytycznych, zapewniającej intuicyjne i inteligentne funkcjonowanie w chwili próby, a także elastycznych narzędzi, umożliwiających łatwe połączenie z szerszym ekosystemem tej technologii.

Motorola Solutions wprowadza na rynek urządzenie nowej generacji Terrestrial Trunked Radio - TETRA, inteligentny i wydajny radiotelefon MXP600, aby sprostać potrzebom pracowników służb bezpieczeństwa publicznego zarówno dziś, jak i w przyszłości. Lekki, ale bardzo wytrzymały radiotelefon przenosi sprawdzone możliwości komunikacji głosowej - stosowanej podczas działań w sytuacjach krytycznych - na nowy poziom i może współpracować z innymi rozwiązaniami

Fachowcy działający na pierwszej linii zawsze będą potrzebować radiotelefonu w sytuacjach wysokiego stresu, aby służyło im jako koło ratunkowe. Mogą również wymagać współpracy z innymi przenośnymi urządzeniami, w tym smartfonami i kamerami, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i niezawodności ich radiowej łączności głosowej - mówi Mark Schmidl, Senior Vice President Motorola Solutions.

Zamiast obsługiwania wielu urządzeń jednocześnie, mogą aktywować inne urządzenia za pomocą tego, którego użycie w danej sytuacji uznają za najbardziej naturalne i intuicyjne. Na przykład, jeśli policjant naciśnie przycisk alarmowy w sytuacji zagrażającej życiu, w przyszłości radiotelefon będzie mógł automatycznie aktywować noszoną kamerę, którą ma na sobie bez konieczności uruchamiania oddzielnego procesu. Chodzi o to, aby jednocześnie uprościć i ulepszyć kluczowe funkcje komunikacji o znaczeniu krytycznym - wyjaśnia Katja Millard, Senior Director Devices w Motorola Solutions.

Wprowadzenie MXP600 pomoże służbom elastycznie rozwijać ich własne rozwiązania stosowane w krytycznych sytuacjach, jednocześnie w pełni wykorzystując zalety bezpiecznej łączności radiowej:

Być wyraźnie słyszanym w najgłośniejszym otoczeniu

MXP600 wykorzystuje inteligentną technologię mikrofonów do tłumienia szumów w tle i zapewnia maksymalną głośność, około czterokrotnie wyższą niż w typowym smartfonie. Podczas pracy w wietrznych warunkach, urządzenie automatycznie wykorzystuje głośnik jako dodatkowy mikrofon w celu optymalnego ograniczenia szumów wiatru. Gdy wiele radiotelefonów znajduje się w pobliżu, MXP600 automatycznie eliminuje sprzężenie akustyczne, co zapewnia efektywną łączność.

Znacznie przyspieszać zarządzanie urządzeniami

Programowanie bezprzewodowe (OTAP) umożliwia bieżącą aktualizację radiotelefonów, trwającą kilka minut, co pozwala uniknąć wymogów dotyczących czasu, logistyki i kosztów związanych z tradycyjnym programowaniem radiowym. OTAP jest szybkie, bezpieczne i wygodne, zapewnia zmaksymalizowanie wydajności osób działających na pierwszej linii i pomaga im pozostać w terenie.

Współpracować i działać jako zespół jeszcze wygodniej

Z radiotelefonu można korzystać w wygodny sposób, używając aplikacji na smartfona do przewijania grup rozmówców, wysyłania bezpiecznych wiadomości i dyskretnej łączności radiowej, zależnie od potrzeb. Nowa aplikacja M-RadioControl oznacza elastyczną współpracę smartfonów z MXP600. Czip NFC wbudowany w MXP600 umożliwia szybkie i łatwe parowanie, a łącze Bluetooth 5.0 zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe między radiotelefonem, smartfonem i innymi urządzeniami.

Jak zapewnia Motorola Solutions MXP600 integruje technologie używane przez służby ratownicze, aby skupić się na ich misji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu. Można więc się spodziewać, że i w spokojniejszych - oby - latach po feralnym 2020, będzie on przydatnym i często spotykanym wynalazkiem.  

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Motorola: pomocni w pomocy
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej