fbpx

RE:
VIEW

Eco
21:53

Slow life pod pustynnym niebem

Pustynia wciąga. Miesiąc "slow-life" w tak zredukowanych warunkach, uczy wiele. Piasek jest wszędzie, pustynne dni zlewają się w noce, nic po horyzont. Oszczędasz wodę. Używasz solarnego prądu tylko w niezbędnych sytuacjach...

Autor:RAFAŁ ROMANOWSKI
Opublikowano:23 SIE, Wtorek

Wschód słońca. Śniadanie na ogniu. Kawa z imbryka. Porządki w obozie. Warszaty. Wspólny wege-obiad. Rozmowy. Czytanie. Zachód słońca. Kolacja pod gwiazdami. Sen. Re:set na Pustyni Błędowskiej, potrafi oderwać nas na dłuższy czas od codzienności.
 
Od miesiąca, wraz z onEarth foundation, obserwujemy pustynną społeczność kilkudziesięciu tech-nomadów. Lipcowe dni spędzają w pełnych piasku okolicach Olkusza, na styku Śląska i Małopolski, miejscu ekologicznej katastrofy sprzed kilkuset lat. Apokaliptyczną wizję świata po klimatycznej zagładzie, mamy tu na wyciągnięcie ręki / obiektywu / kamery.
 

W tym odcinku #intREview rozmawiamy z pomysłodawcami projektów LIOS labs i Oasis2027. Dowiecie się, skąd pomysł na radykalny "slow-life" w tak surowym, zdegradowanym miejscu.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Slow life pod pustynnym niebem
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej