Największą technologiczną konferencję w CEE transmitowano na cały świat z Gdańska. Mimo formatu online, przyciągnęła tłumy. Re:view po raz kolejny było partnerem konferencji.
- Tegoroczny Infoshare to rekord pod względem liczby uczestników i duży sukces, jeśli patrzymy na to wydarzenie z perspektywy onlineowych konferencji. Potwierdza to ogromne zaangażowanie zaproszonych prelegentów, firm z wirtualnego Expo i samych uczestników, który aktywnie uczestniczyli w wystąpieniach i sesjach Q&A. To także rekord jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń do Startup Contest. Z całego świata napłynęło ich blisko 700 - podsumowuje Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.
Brytyjski startup iLoF - Intelligent Lab on Fiber bo to właśnie on wygrał 20 tysięcy EURO w prestiżowym konkursie, organizowanym podczas konferencji Infoshare 2020 Online. O tytuł zwycięzcy Startup Contest, ubiegało się blisko 700 startupów z całego świata. Drugie miejsce zajęła polska firma Medicsen, a trzecie ProovStation z Francji. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów.
W finale Infoshare Startup Contest walczyło aż 7 startupów - eggXYt, GlucoActive, iLoF - Intelligent Lab on Fiber, Medicsen, Phantasma Labs, ProovStation oraz Quantoz. Wszystkie prezentowały się przed jury złożonym z inwestorów oraz ekspertów biznesowych. Podczas konkursu pomysły oceniane były pod kątem potencjału biznesowego i poziomu innowacyjności. Oceniany był także zespół.
Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 30 tysięcy EURO. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Gdańska.
iLoF to firma z siedzibą w Oksfordzie, która pracuje nad zapoczątkowaniem nowej ery medycyny spersonalizowanej, wykorzystując sztuczną inteligencję i fotonikę do budowy opartej na chmurze biblioteki biomarkerów chorób i profili biologicznych. Startup wspierany przez wiodące instytucje, takie jak Microsoft Ventures, Mayfield i Oxford University, obecnie wykorzystuje sprawdzoną technologię swojej platformy do walki z jedną z największych współczesnych epidemii: chorobą Alzheimera.
Dostarcza przenośne narzędzia do badań przesiewowych i stratyfikacji, które umożliwiają uzyskanie szybkich wyników, oszczędzając do 70% czasu poświęcanego na badania przesiewowe w badaniach klinicznych i ograniczając ich koszty do 40%.
Brytyjski startup realizuje także pionierskie badania w zakresie chorób takich, jak rak układu pokarmowego, udar mózgu i choroby zakaźne.
Blisko 700 startupów i VC z całego świata
- Infoshare Startup Contest pobił kolejny rekord. W tym roku do konkursu napłynęło aż 677 zgłoszeń z 50 krajów z całego świata. Wśród nich najwięcej było projektów z Polski (237), Wielkiej Brytanii (49), Estonii (45), Niemiec (44) i Izraela (27). TOP 3 branż tegorocznej edycji to Health/Medtech&Wellbeing, projekty związane z rozwojem AI, a także sektor E-commerce i online marketplaces - mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare
Nowością Startup Contest w tym roku były ćwierćfinały online, transmitowane z Olivia Business Centre, do których zakwalifikowało się 100 najlepszych projektów.
Poza udziałem w konkursie, uczestniczące w wydarzeniu startupy mogły nawiązać kontakt z blisko 100 inwestorami z całego świata – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC, m.in. OTB Ventures, EQT Ventures, Breega, Credo Ventures, Robert Bosch Venture Capital, DTCP. Rozmowy odbywały się podczas indywidualnych spotkań, umawianych w dedykowanym narzędziu matchmakingowym.
Re:view już teraz zaprasza na kolejną edycję Infoshare 2021, wciąż jeszcze nie wiadomo w jakim formacie i jakich okolicznościach.
Dzięki za ten rok. I... stay tuned.