fbpx

RE:
VIEW

Rozbili bank w banku pomysłów

Ponad 7,5 tysiąca uczestników z 71 krajów, 250 technologicznych startupów i korporacji oraz blisko 200 ekspertów z całego świata, którzy dzielili się wiedzą na 9 scenach Infoshare. 180 inspirujących prelekcji i ponad 100 godziny kontentu w 6 dni!

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:13 PAź, Wtorek

Największą technologiczną konferencję w CEE transmitowano na cały świat z Gdańska. Mimo formatu online, przyciągnęła tłumy. Re:view po raz kolejny było partnerem konferencji.

- Tegoroczny Infoshare to rekord pod względem liczby uczestników i duży sukces, jeśli patrzymy na to wydarzenie z perspektywy onlineowych konferencji. Potwierdza to ogromne zaangażowanie zaproszonych prelegentów, firm z wirtualnego Expo i samych uczestników, który aktywnie uczestniczyli w wystąpieniach i sesjach Q&A. To także rekord jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń do Startup Contest. Z całego świata napłynęło ich blisko 700 - podsumowuje Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Kto wygranym konferencji?

Brytyjski startup iLoF - Intelligent Lab on Fiber bo to właśnie on wygrał 20 tysięcy EURO w prestiżowym konkursie, organizowanym podczas konferencji Infoshare 2020 Online. O tytuł zwycięzcy Startup Contest, ubiegało się blisko 700 startupów z całego świata. Drugie miejsce zajęła polska firma Medicsen, a trzecie ProovStation z Francji. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów.

W finale Infoshare Startup Contest walczyło aż 7 startupów - eggXYt, GlucoActive, iLoF - Intelligent Lab on Fiber, Medicsen, Phantasma Labs, ProovStation oraz Quantoz. Wszystkie prezentowały się przed jury złożonym z inwestorów oraz ekspertów biznesowych. Podczas konkursu pomysły oceniane były pod kątem potencjału biznesowego i poziomu innowacyjności. Oceniany był także zespół.

Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 30 tysięcy EURO. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Gdańska.

Jaki problem rozwiązuje zwycięski startup?

iLoF to firma z siedzibą w Oksfordzie, która pracuje nad zapoczątkowaniem nowej ery medycyny spersonalizowanej, wykorzystując sztuczną inteligencję i fotonikę do budowy opartej na chmurze biblioteki biomarkerów chorób i profili biologicznych. Startup wspierany przez wiodące instytucje, takie jak Microsoft Ventures, Mayfield i Oxford University, obecnie wykorzystuje sprawdzoną technologię swojej platformy do walki z jedną z największych współczesnych epidemii: chorobą Alzheimera.

Dostarcza przenośne narzędzia do badań przesiewowych i stratyfikacji, które umożliwiają uzyskanie szybkich wyników, oszczędzając do 70% czasu poświęcanego na badania przesiewowe w badaniach klinicznych i ograniczając ich koszty do 40%.

Brytyjski startup realizuje także pionierskie badania w zakresie chorób takich, jak rak układu pokarmowego, udar mózgu i choroby zakaźne.

Blisko 700 startupów i VC z całego świata

- Infoshare Startup Contest pobił kolejny rekord. W tym roku do konkursu napłynęło aż 677 zgłoszeń z 50 krajów z całego świata. Wśród nich najwięcej było projektów z Polski (237), Wielkiej Brytanii (49), Estonii (45), Niemiec (44) i Izraela (27). TOP 3 branż tegorocznej edycji to Health/Medtech&Wellbeing, projekty związane z rozwojem AI, a także sektor E-commerce i online marketplaces - mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare

Nowością Startup Contest w tym roku były ćwierćfinały online, transmitowane z Olivia Business Centre, do których zakwalifikowało się 100 najlepszych projektów.

Poza udziałem w konkursie, uczestniczące w wydarzeniu startupy mogły nawiązać kontakt z blisko 100 inwestorami z całego świata – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC, m.in. OTB Ventures, EQT Ventures, Breega, Credo Ventures, Robert Bosch Venture Capital, DTCP. Rozmowy odbywały się podczas indywidualnych spotkań, umawianych w dedykowanym narzędziu matchmakingowym.

Re:view już teraz zaprasza na kolejną edycję Infoshare 2021, wciąż jeszcze nie wiadomo w jakim formacie i jakich okolicznościach.

Dzięki za ten rok. I... stay tuned.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Rozbili bank w banku pomysłów
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej