fbpx

RE:
VIEW

City
3:29

Element Urban Talks: architekci vs. świat

Dwa dni wykładów i spotkań z projektantami z całego świata, warsztaty i spacery architektoniczne. Na Element Urban Talks pojawi się w Krakowie międzynarodowe grono architektów, projektantów przestrzeni i aktywistów. Porozmawiają o projektowaniu odpowiadającym potrzebom współczesnego świata.

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:24 PAź, Czwartek

Element Urban Talks to konferencja łącząca architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich, która w tym roku odbędzie się w dniach 29.11-1.12.2019 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Uczestnicy i goście będą dyskutować o projektowaniu w dobie wyzwań społecznych, o języku architektury jako narzędziu opowiadania o przyszłości.

Przede wszystkim jednak, podejmowane na konferencji tematy dotyczyć będą przekuwania architektonicznych wizji na rzeczywiste działania, które realnie tu i teraz mogą pomóc w rozwiązywaniu globalnych i lokalnych problemów.

Skąd my to znamy..

Dynamiczne zmiany na świecie sprawiają, że miasta znajdują się w ciągłych procesach transformacji, a wraz z nimi wszystkie czynniki, jakie na miasto wpływają. W obliczu toczących się przemian podejmowane dziś przez architektów decyzje kształtują nie tylko dzisiejszą codzienność ale i świat jutra.

To dlatego hasłem przewodnim tegorocznej edycji Element Urban Talks jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Poczucie odpowiedzialności związane z myśleniem o środowisku, ludziach i ich otoczeniu powinno towarzyszyć architektom od pomysłu, aż po ich realizację, na każdym etapie projektowania.

Zaproszeni na konferencję goście i prelegenci to starannie wybrani liderzy opinii, silne osobowości, dla których odpowiedzialność jest najważniejszym priorytetem.

Wizjonerskie idee --> praktyczne rozwiązania

Główną osią programu są wykłady rozłożone na dwie sceny. Na scenie głównej architekci podzielą się śmiałymi ideami i wizjonerskimi projektami. Na scenie eksperckiej omówione zostaną konkretne projekty i rozwiązania. Program wykładów uzupełniony zostanie spacerami architektonicznymi po miejscach niedostępnych na co dzień oraz warsztatami rozwijającymi umiejętności, które są dziś niezbędne w zawodzie architekta, wśród nich kompetencje biznesowe, społeczne i warsztatowe.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się m.in:

Egbert Fransen / Dyrektor konferencji We Make The City
Mateusz Halawa / Badacz, researcher
Szymon Hanczar / Projektant wnętrz
Phineas Harper / Kurator Oslo Architecture Triennale 2019
Laura Traldi / Dziennikarka, bloggerka designatlarge.it
BBGK Architekci / Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki, Jan Belina-Brzozowski
JEMS Architekci / Maciek Rydz
Marcin Szczelina / krytyk i kurator architektury, twórca platformy Architecture Snob
Zuzanna Skalska / Dyrektor Programowa Element Urban Talks, Partner Założycielski 360Inspiration

Re:view pojawi się również na Element Urban Talks. Wspólnie z kreatorkami projektu Inspekty opowiemy o idei urban gardening, rozwoju miejskiego ogrodnictwa oraz globalnym znaczeniu ekologicznych zmian w świecie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Urban gardening: trend czy realna potrzeba?" a rozpocznie je emisja naszego wspólnego film pt. "Pamiętają o ogrodach". Niedawno film zdobył główną nagrodę Złotej Tarczy na IV Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów" w Poznaniu.

Element Urban Talks
29.11 – 01.12.2019
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232, Kraków

Szczegóły programu oraz więcej informacji na stronie: https://elementtalks.com/urban2019
Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/443546229577970/
Bilety: https://www.elementtalks.com/pl/urban2019/tickets/

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Element Urban Talks: architekci vs. świat
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej