fbpx

RE:
VIEW

Szwedzkie terytoria Motoroli

Szwedzki operator telekomunikacyjny Telia wprowadza szerokopasmową usługę Push-to-Talk firmy Motorola Solutions.

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:10 LIP, Piątek

Telia będzie pierwszym dostawcą usług telekomunikacyjnych w krajach skandynawskich, który zaoferuje nowe rozwiązanie zapewniające swoim klientom natychmiastowe funkcje „Naciśnij i mów”, wiadomości multimedialne i funkcje „Naciśnij i zobacz wideo”.

Telia, wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji, podpisała umowę z Motorolą Solutions na dostarczenie klientom rozwiązania telekomunikacyjnego nowej generacji, zgodnego ze standardem 3GPP i gotowego na przyszłe standardy. Rozwiązania telekomunikacyjne klasy “mission-critical” naciśnij-i-mów (MCPTT - Mission Critical Push-To-Talk) umożliwiają klientom operatorów poprawę wydajności operacyjnej, przyspieszenie wydajności biznesowej i poprawę obsługi klienta.

Zintegrowana z operatorem szerokopasmowa usługa MCPTT natychmiast łączy osoby i grupy za pośrednictwem sieci LTE Telia, z możliwością zastosowania mechanizmów priorytetowych. Usługa obejmuje również duży zestaw ulepszonych usług multimedialnych, takich jak push-to-video, push-to-text, geolokalizacja i geo-fencing, udostępnianie urządzeń oraz komunikaty o stanie operacyjnym.

Umowa oznacza uruchomienie w krajach skandynawskich pierwszej zintegrowanej z operatorem szerokopasmowej usługi MCPTT klasy mission-critical, dostarczanej przez Motorolę Solutions. Ponadto Motorola Solutions dostarczy swoje urządzenia LEX L11 za pośrednictwem lokalnego partnera kanału CeLAB.

Wytrzymały, usprawniony LEX L11 został zaprojektowany z dedykowanym przyciskiem PTT, przełącznikiem kanałów, programowalnymi przyciskami i przyciskiem awaryjnym do intuicyjnych operacji o krytycznym znaczeniu. Urządzenie oferuje wysoką jakość dźwięku z eliminacją szumów i echa, a także tłumieniem sprzężenia dźwięku.

Wszystkie te funkcje łączą się, aby stworzyć wysoce niezawodne, kompleksowe rozwiązanie obejmujące platformę, sieć i urządzenia użytkowników końcowych.

Użytkownicy pierwszej linii w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i firmach o strategicznym znaczeniu, polegają na natychmiastowych i niezawodnych usługach typu „Naciśnij i mów”. Ma to kluczowe znaczenie dla koordynacji codziennych operacji i nieoczekiwanych reakcji w nagłych wypadkach.

 

Dlatego usługa jest odpowiednia do użytku w wielu sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, budownictwo, usługi komunalne, opieka zdrowotna, usługi publiczne i środowiska przemysłowe.

Usługa szerokopasmowego MCPTT o krytycznym znaczeniu dla firmy pozwoli naszym klientom korzystać z dwukierunkowej komunikacji radiowej i technologii szerokopasmowych na naszej nowatorskiej infrastrukturze - mówi Staffan Akesson, dyrektor techniczny w Telia Sweden.

- Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony firm, które muszą połączyć swoje zespoły za pośrednictwem niezawodnych, łatwych w użyciu usług PTT w terenie - ocenia Michael Kaae, wiceprezes regionalny Europy w Motorola Solutions.

I dodaje: Dzięki firmie Telia w Szwecji umożliwiamy już trzem głównym operatorom telekomunikacyjnym w Europie dostarczanie wiodących usług PTT klasy “mission critical” o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów. Nasza sprawdzona zintegrowana z siecią, szerokopasmowa platforma PTT zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem opłacalności, niezawodności, skalowalności, jakości głosu oraz szerokiej gamy zaawansowanych funkcji, które oferuje, i cieszymy się, że możemy wspierać jej klientów w adoptując tę nową usługę.

Kontrakt z Telia Sweden jest kolejnym po umowach, które Motorola Solutions podpisała niedawno z holenderskim dostawcą usług telekomunikacyjnych KPN i francuskim operatorem telekomunikacyjnym SFR. Obaj operatorzy już świadczą zintegrowaną z siecią usługę MCPTT o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów i podpisali umowy z Dutch Rail w Holandii i z French francuską spółką National Railway SNCF we Francji.

Szerokopasmowa usługa MCPTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP i przyszłościowymi rozwiązaniami. Obsługuje płynną interoperacyjność pomiędzy użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji - bez względu na to, jakiej technologii używają i można ją łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby.

Rozwiązanie bazuje na ponad 15-letnim doświadczeniu w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i bardzo odpornej komunikacji PTT - z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Szwedzkie terytoria Motoroli
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej