fbpx

RE:
VIEW

POZnać się lepiej

Poznań + IT + nowe technologie. Tej jesieni oczy kierujemy na poznańską konferencję POZITIVE TECHNOLOGIES. Pokażą nam, jak perspektywicznie inwestuje się w IT w stolicy Wielkopolski

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:02 LIS, Poniedziałek

22 400 programistów, 6 100 studentów na kierunkach IT. Na mapie technologicznych hubów Europy Centralnej, Poznań zaczyna świecić coraz jaśniejszym światłem.

Jakby na potwierdzenie tych słów przed nami druga edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. 19 listopada 2020 roku na uczestników wydarzenia organizowanego przez Miasto Poznań wspierane przez wielkopolskich liderów sektora IT, czekać będą prelekcje ponad 40 specjalistów, podzielone na 4 ścieżki tematyczne.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracji można dokonać na: pozitive.tech

Dlaczego warto to zrobić?

POZITIVE TECHNOLOGIES to jednodniowe wydarzenie przyciągające specjalistów i firmy z sektora IT. Jego celem jest integracja lokalnych środowisk skupionych wokół nowych technologii i promocja Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie Polski.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w całości online. Każdy uczestnik otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach prowadzonych w ramach 4 ścieżek tematycznych.

- Nowa rzeczywistość stworzyła przed nami szansę zwiększenia zasięgu POZITIVE TECHNOLOGIES. Rok temu kilkaset osób uczestniczyło w 1. edycji konferencji, zorganizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku spotkamy się w sieci, dzięki czemu mogą do nas dołączyć specjaliści nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy - mówi Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

I dodaje, że to unikalna szansa na prezentację możliwości rozwoju zawodowego w sektorze IT w regionie Poznania oraz zainteresowanie nim wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów, poszukiwanych przez firmy technologiczne.

 

W tym roku, w celu podkreślenia miejsca powstania idei konferencji, każdej z 4 ścieżek tematycznych nadano tytuł inspirowany nazwami poznańskich dzielnic. W sekcji Security – „GrunSec” – omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa sieci, danych i aplikacji. To okazja, by poznać najnowsze narzędzia i sposoby ochrony przed wirtualnymi zagrożeniami.

W ramach ścieżki dedykowanej obszarowi Full Stack – „Jeżyce++” – uczestnicy poznają najnowsze trendy w Java i Java Script i praktyczne wskazówki dotyczące pracy z bibliotekami i wzorcami projektowymi.

Ścieżka „PiątkOps”, adresowana jest do inżynierów DevOps, natomiast w sekcji WilData omówione zostaną najnowsze trendy i rozwiązania w obszarach Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence.

Poznań stawia na technologie

Nie bez przyczyny Miasto Poznań inwestuje w integrację i rozwój specjalistów IT. W stolicy Wielkopolski pracuje około 22 400 programistów, a 6 100 osób studiuje na poznańskich uczelniach kierunki związane z IT.

O atrakcyjności Poznania świadczą wysokie miejsca w prestiżowych rankingach. Miasto zajęło 2. miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych dla biznesu polskich miast przygotowanym przez magazyn „Forbes”, 8. miejsce w kategorii „Growth Clusters” w europejskim rankingu miast technologicznych „EMEA Tech Cities” opublikowanym przez CBRE oraz 3. Miejsce w rankingu najbardziej przyjaznych biznesowi miast średniej wielkości w Europie, opracowanym przez magazyn fDi (Financial Times Group).

Głównym organizatorem POZITIVE TECHNOLOGIES 2020 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów.

Partnerami konferencji, aktywnie uczestniczącymi w organizacji wydarzenia, są firmy sektora IT, działające w Poznaniu: Capgemini, Egnyte, GSK, Sonalake, Sollers Consulting.

Partnerem medialnym jest Re:view.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
POZnać się lepiej
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej