fbpx

RE:
VIEW

Świat inteligentnej automatyzacji

W Capgemini trwa rekrutacja do pierwszego w światowych strukturach firmy pilotażowego programu kompetencyjnego, który przygotuje kandydatów do bycia konsultantami Inteligentnej Automatyzacji dla globalnych klientów organizacji.

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:05 LIP, Piątek

W elitarnym programie znajdą się zarówno osoby spoza firmy jak i wybrane spośród obecnej kadry. Przez 12 miesięcy nawet 50% czasu spędzą one na krajowych i międzynarodowych podróżach, analizując kluczowe procesy biznesowe w dużych korporacjach. Rekrutacja do programu trwa, a zgłaszać się do niego mogą absolwenci uczelni wyższych oraz studenci ostatniego roku studiów.

Program Fast Track To Consulting to natychmiastowe wejście do międzynarodowych projektów Capgemini po dwóch tygodniach intensywnego onboardingu, połączone z licznymi podróżami. Obecni konsultanci tylko w ciągu ostatniego roku odwiedzili takie kraje jak Wielka Brytania, USA, Australia, Szwecja, Dania, Sri Lanka, Francja, Niemiecy, Portugalia, Rosja, Kanada czy Meksyk.

- Wybrane osoby będą tzw. work shadowerami – będą się przyglądać pracy wykwalifikowanych konsultantów i otrzymywać własne zadania, a Capgemini będzie im przez ten czas płacić jak regularnym pracownikom. Wstępnym wymaganiem jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego i pakietu Microsoft Office, dobra energia, spryt i zapał do nauki – mówi Piotr Grzywacz, Vice President w Zespole Transformacji Biznesowej.

Aplikować do programu można poprzez stronę internetową. Program jest częścią strategii Capgemini, która zakłada podnoszenie kompetencji i przekwalifikowywanie kadry w odpowiedzi na wyzwania związane z automatyzacją i robotyzacją.  

Innym przykładem programu przekwalifikowującego jest RPA Sprint Program, skierowany do obecnych pracowników działu Delivery w ramach jednostki Business Services. Do tej pory zaangażował ponad 200 osób z 7 państw na świecie, w tym z Polski. Jest to również program rozwijający umiejętności bycia konsultantami Inteligentnej Automatyzacji dla klientów firmy. Zadaniem tzw. Power Users, po intensywnym szkoleniu, jest identyfikacja tych procesów, które mają potencjał do automatyzacji. Innym przykładem jest mocno ekspercki, półroczny program Cybersecurity Skill Booster, w którym uczestnicy mają możliwość uzyskania kompetencji i stanowisk, do których dojście w standardowej organizacji zazwyczaj zajmuje dość sporo czasu. Ci, którzy z powodzeniem kończą kurs, mogą również starać się o certyfikaty zewnętrzne, których koszt pokrywa firma.  

- Staramy się również na bieżąco identyfikować przyszłych liderów organizacji. Prowadzimy kilka programów w ramach naszych jednostek biznesowych. Jednym z nich jest Leader in Me, który daje szansę osobom nie mającym jeszcze wystarczającej wiedzy, a u których zauważamy odpowiednie predyspozycje leaderskie. W programie Road to Management identyfikujemy przyszłych menedżerów na podstawie rekomendacji ich przełożonych oraz niezależnej oceny podczas asessment center. Dostają oni jasną informację zwrotną, nad którymi obszarami powinni pracować i trafiają do naszego pipeline’u managerów. W ten sposób możemy szybko reagować w przypadku wygrania nowych projektów – mówi Wojciech Cichoń, Dyrektor Centrum Capgemini Business Services Polska. 

Proponowane pracownikom umiejętności i szkolenia są jak najbardziej zbliżone do tych, które będą niezbędne dla nowych ról w bliskiej przyszłości. Tego typu programy Capgemini postrzega jako inwestycje w sukces samego pracownika, która przekłada się na inwestycję w biznesowy rozwój całej organizacji. - Razem z podniesieniem kompetencji zespołu następuje bowiem proces upskillingu naszej firmy, która może zacząć działać w bardziej zaawansowany i dopasowany do tempa postępu technologicznego sposób – podsumowuje Wojciech Cichoń.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

re:
Świat inteligentnej automatyzacji
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej