fbpx

RE:
VIEW

Eco
23:07

Owady uratują świat?

Owadzia mączka będzie hitem. A praktycznie już teraz zaczyna podbijać globalny rynek żywności. Ekologiczne hodowle owadów - źródło bezcennego białka - pomogą wyżywić ludzkość. Zwłaszcza w dobie przeludnionych miast i ocieplenia planety

Autor:RAFAŁ ROMANOWSKI
Opublikowano:17 LIS, Czwartek

Piwot, jakich mało. Z operowego śpiewaka, Konrad Włodarczyk, CEO futurystycznego labu Proteine Resources, stał się... hodowcą owadów. A dokładnie insektów, robaków, larw, przeznaczonych na bogatą w białko mączkę owadzią. I właśnie nią zaczyna karmić ludzkość.
 
Proteine Resources to ewenement. Na razie nikt w świecie nie potrafi budować 42-metrowych farm owadów, ani mieć wydajności 6 ton rocznie z małej tech-fabryczki owadziego białka. Zaczynali w laboratorium małej wsi w Małopolsce. Dziś potrafią budować farmy larw bez udziału człowieka.
 
Innowacyjny know how wypracowali samodzielnie. Metodą prób i błędów. Sztuczna inteligencja, zaawansowane programowanie, pełen controlling hodowli - wszystko to działa "jak w zegareczku".
 
O technologicznych re:wolucjach w żywności, miliardach gardeł do wykarmienia, wegetarianizmie, produkcji owadów a nawet o... etycznych aspektach życia tych stworzeń, rozmawiamy dziś w kolejnym #intREview w uroczym towarzystwie... dyń z gospodarstwa JEdynie.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Owady uratują świat?
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej