fbpx

RE:
VIEW

Comarch: w stronę nadchodzącego 5G

Telemedycyna, e-zdrowie, VR, beacony, Internet of Things ery 5G, inteligentne systemy sterowania ruchem, optymalizacją parkowania czy zarządzania przestrzenią miejską - to główne obszary, w jakie chce podążać Comarch w najbliższej przyszłości

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:20 STY, Poniedziałek

Comarch Innovation Space to nowa, edukacyjno-promocyjna przestrzeń w krakowskiej siedzibie Comarch - jednej z największych polskich firm z sektora IT, która zatrudnia ponad 6500 osób w 34 krajach. Prezentowane są tu technologie, nad jakimi aktualnie pracują ich specjaliści. Strefę prezentacji otwarto we wrześniu 2019. My odwiedziliśmy ją z kamerą Re:view całkiem niedawno.

Innovation Space powstało z myślą o partnerach biznesowych, grupach akademickich i szkolnych + przyszłych kontrahentach. Comarch stawia sobie ambitne zadanie popularyzować w ten sposób wśród konsumentów nowe rozwiązania. I udowadniać, że technologiczne systemy potrafią działać w pełnej synchronizacji z ultra-szybką siecią 5G. A ta może być komercyjnie wdrażana już za moment...

Wg zapowiedzi Comarch mocno stawia na badania i rozwój. W obszarze R&D głównym orężem stała się spółka Comarch Healthcare, co łatwo zauważyć podczas wizyty w Innovation Space. Wśród kilku zaaranżowanych stref ta poświęcona ochronie zdrowia i wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi w medycynie, wyróżnia się od razu.

Inne strefy prezentują rozwiązania IT dla m.in. dla finansów, bankowości i firm ubezpieczeniowych, operatorów sieci komórkowych oraz graczy z branży handlu detalicznego czy produkcji. Każda strefa zachwala inne rozwiązania dzięki multimedialnym prezentacjom o technologii opracowywanej przez Comarch.

Duży nacisk krakowska firma kładzie np. na technologie e-mobility czyli zarządzania ruchem czy minimalizującym czas parkowania. Z początku odnotowano pewne perturbacje w zastosowaniu systemów inteligentnego parkowania wskazujących wolne miejsca parkingowe. Comarch jednak wciąż udoskonala swój system a w Innovation Space pokazuje, jak ważny i przyszłościowy to dla niego obszar.

Celowo "muzealnie" wygląda stoisko, gdzie pokazano ewolucję sieci komórkowych od 1G do 5G. Obok archaicznych modeli telefonów "cegieł" Motoroli pokazano kolejne kamienie milowe technologii GSM, m.in. kultową Nokię 6310 aż po smartfony z modułami sztucznej inteligencji i obsługujące sieć 5G. W tych mają powszechnie znaleźć się nowo opracowane systemy.

Oprócz tego w Innovation Space sporo miejsca przeznaczono m.in. na pokazanie sfery Internet of Things, rozwiązań w chmurze, e-administracji czy zarządzania przestrzenią magazynowania oraz e-handlu.

- Staramy się w przystępnej i atrakcyjnej pokazać tu wszelkie aspekty działalności naszych specjalistów. Przestrzeń ta powstała, aby przybliżać technologie do człowieka i unaocznić zwiedzającym, na jak wielu obszarach nasza firma jest bądź zamierza być liderem - podkreśla Weronika Żmuda, koordynator Comarch Innovation Space.

Strefę można zwiedzić po wcześniejszym kontakcie z Comarch.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Comarch: w stronę nadchodzącego 5G
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej