fbpx

RE:
VIEW

infoShare 2020: rób startup, zarób kasę

30 tysięcy euro w gotówce i możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami z całego świata. To tylko niektóre korzyści dla startupów, które wezmą udział w Startup Contest - konkursie organizowanym w ramach konferencji Infoshare w Gdańsku. Rejestracja trwa!

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:24 LUT, Poniedziałek

Aplikować może każdy startup. Dwudziestka najlepszych zaprezentuje swój pomysł na Growth Stage - jednej z głównych scen konferencji, gdzie będzie mogła pokazać się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i reprezentantom największych korporacji. Co roku na Infoshare przyjeżdża ich ponad 200.

Międzynarodowe jury weźmie pod uwagę m.in. potencjał biznesowy projektu, zespół oraz innowacyjność prezentowanego rozwiązania. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 EUR. Fundatorem nagrody jest Prezydent Gdańska, Partner Honorowy konferencji. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2020 r. na stronie internetowej Organizatora.

Konkursy trampoliną do sukcesu

Udział w konkursie o międzynarodowym zasięgu to dla młodych firm szansa na zastrzyk gotówki na rozwój działalności, dynamizację. Obecność na scenie i możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed zagranicznymi VC i przedstawicielami największych korporacji dla wielu staje się prawdziwą trampoliną do sukcesu - mówi Grzegorz Borowski - CEO Infoshare, organizatora konferencji.

Startupy coraz chętniej biorą startują w konkursach. W 2019 roku do Startup Contest zgłosiło się 601 firm. To o ponad 100 więcej niż w roku poprzednim. Ponad połowa (59%) aplikacji z poprzedniej edycji konkursu to startupy na wczesnym etapie rozwoju, tzw. early stage, głównie z Polski (120 firm), Niemiec (58 firm) i Wielkiej Brytanii (51 firm).

Medtech, fintech i e-commerce

Blisko ⅓ firm, które aplikowały w 2019 roku, oferowało rozwiązania dla branży medycznej, finansowej (banki, firmy ubezpieczeniowe) oraz e-commerce. Ponad 200 nadesłanych zgłoszeń to projekty oparte o blockchain i kryptowaluty.

Obserwujemy wzrost liczby projektów w obszarze Fintech. Do ostatniej edycji konkursu zgłosiło się 57 firm oferujących rozwiązania dla branży finansowej. To 2 razy więcej niż w 2018 roku. Od kilku lat w top 5 obszarów są projekty AI, jednak ich pogłębiona analiza wskazuje, że w wielu przypadkach nie można mówić o sztucznej inteligencji, a raczej o uczeniu maszynowym czy analizie danych - komentuje Grzegorz Borowski.

- Jednocześnie obserwujemy, że z roku na rok projekty, które aplikują do Startup Contest, są coraz bardziej dojrzałe, niezależne od branży, w której działają - dodaje.

O Infoshare

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich są startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Dwa dni konferencji to 11 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz imprezy towarzyszące, które są okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń.

Infoshare to również przestrzeń do rozwoju dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Speed Dating pozwala na umówienie indywidualnych spotkań z inwestorami, Startup Expo umożliwia zaprezentowanie swojego rozwiązania na dedykowanym stoisku, a Startup Contest każdego roku gromadzi ponad 500 startupów walczących o nagrodę główną - 20 000 EUR.

W 2020 roku Infoshare odbędzie się w dniach 13-14 maja w gdańskim Amber Expo. Uczestnicy wysłuchają wystąpień z 11 tematycznych scen. Inspire Stage to znane i lubiane nazwiska, inspirujące opowieści założycieli największych firm, przegląd innowacji w biznesie oraz ciekawe panele dyskusyjne. DevTrends Stage to scena, którą zdominują trendy w nowych technologiach.

Speakerzy opowiedzą m.in. o sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i blockchainie. Wyspecjalizowane sceny dodatkowe: DataTech, Front-End, BackEnd, Security, DeepTech Stages oraz IT Leaders Stage to duża dawka wiedzy dla doświadczonych deweloperów i architektów. Na scenie marketingowej poruszone zostaną tematy dotyczące digital marketingu, użycia nowych technologii w sprzedaży i nowych mediów. Startupom, inwestorom i przedstawicielom VC oddajemy Growth Stage. Najlepsze nazwiska z branży technicznej i świata biznesu pojawią się na Arena Stage, aby wziąć udział w sesjach Q&A i odpowiedzieć na pytania publiczności.

Po pierwszym dniu konferencji uczestnicy wezmą udział w Great Networking Party z koncertem na żywo, który już na stałe zawitał w agendzie Infoshare Conference. Okazja do networkingu i dobrej zabawy to również Before i After Party.

Infoshare - we share what IS worthy!

Re:view jest partnerem medialnym konferencji.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
infoShare 2020: rób startup, zarób kasę
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej