fbpx

RE:
VIEW

Hi-tech
15:15

Wspólne programowanie pomocy

Zaczęło się od spontanicznego wezwania na Linkedin. A później sprawy potoczyły się szybko. Dzięki firmom i prywatnym darczyńcom akcja #DajzeKompa nabrała imponującego tempa.

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:21 KWI, Wtorek

- Pomyślałem, że w czasach epidemii COVID-19 powinniśmy pamiętać o dzieciach wykluczonych cyfrowo, które z różnych powodów są pozbawione dostępu do komputera i w przymusowym oderwaniu od zajęć szkolnych, kolegów czy nauczycieli, nie mogą rozwijać swoich licznych talentów - mówi Przemek Berendt, CEO / founder Talent Alpha.

Post Przemka spotkał się z fantastycznym odzewem firm i osób prywatnych. W akcję zaangażowali się przedstawiciele m.in. Urzędu Miasta Krakowa, Fundacji Poland Business Run, InPost, FIXIT SA, BKode, SSW Pragmatic Solutions a także osób prywatnych. Całość logistycznie poprowadzili specjaliści Talent Alpha.

W ekspresowym tempie przy akcji zakrzątnęło się ponad 30 osób. W rekordowym tempie stworzono rozwiązanie które nie tylko obsługuje całość wymiany poprzez stronę internetową  ale też zapewnia fachowy serwis i dezynfekcję przekazanych komputerów przed przekazaniem ich do beneficjentów.

- Przede wszystkim ta akcja gwarantuje, że sprzęt trafi do dzieci które go naprawdę potrzebują. Nie generuje kosztów związanych z przesyłką sprzętu dla darczyńcy. A ponadto pozwala przekazać sprzęt w pełni legalnie z punktu widzenia przepisów prawa, podatkowych i RODO - wylicza Berendt.

Na teraz organizatorzy #DajzeKompa apelują do firm, korporacji, startupów, przedsiębiorstw, głównie z branży informatycznej (ale nie tylko) czy w ich szafach bądź magazynach, nie zalega niepotrzebny sprzęt.

- Po prostu poszukaj sprawnego sprzętu, wejdź na stroną akcji i #dajzekompa dzieciakom które go potrzebują - zachęca Agnieszka Porębska, Head of Communications w Talent Alpha.

Re:view w pełni popiera tę akcję i obejmuje ją patronatem. Sami przejrzymy nasze zasoby w poszukiwaniu sprzętu, który może być na ten czas przydatny.

A Wam polecamy wysłuchanie naszego #intREview z Przemkiem Berendtem, w którym opowiada o pomyśle na Talent Alpha, modelu biznesowym jaki obrali oraz prognozach na przyszłość.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Wspólne programowanie pomocy
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej