fbpx

RE:
VIEW

Bokserski ring dla startupów

Uwaga Wrocław. Nadciągamy. A właściwie do Wrocławia nadciągają głośne nazwiska i brandy w środowisku polskich i globalnych startupów. 29 kwietnia na Stadionie Wrocław konferencja Startup Wars. Spotkacie jednorożce i zobaczycie walkę na bokserskim ringu o milion złotych od inwestorów. Nudno nie będzie

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:05 LUT, Środa

Bokserski ring, milionowe startupy, wystąpienia reprezentantów jednorożców, expo dla młodych firm oraz konkurs na najciekawszy start-up, w którym zwycięzca będzie mógł ubiegać się o milion złotych od inwestorów.

Brzmi ciekawie, a to tylko fragment tego, czego będzie można doświadczyć na konferencji Startup Wars, która odbędzie się 29 kwietnia na Stadionie Wrocław.

Na szczęście, nowe wydarzenie na polskiej scenie - wg zapowiedzi - nie ma być kolejną „startupową konferencją”, którą można stawiać w jednym rzędzie z dziesiątkami innych o podobnym profilu. Cele Startup Wars są o wiele szersze i długofalowe.

- Naszą ambicją jest stworzenie otwartej i przyjaznej platformy biznesowej, która wesprze rozwój młodych przedsiębiorców w naszej części Europy – podkreśla Remigiusz Nowakowski, współorganizator imprezy.

Autorzy koncepcji podkreślają, że nawet najlepsi reprezentanci swoich branż wielokrotnie spotykają się z tzw. szklanym sufitem lub pułapką średniego rozwoju.

- Trudności 
z rozwiązaniem tego typu problemów powodują wyhamowanie wzrostu i to właśnie przygotowanie początkujących biznesmenów na ten moment jest jednym z głównych celów Startup Wars – dodaje Nowakowski. Pomysłodawcy wierzą, że wpływ przedstawicieli polskiego biznesu na globalną gospodarkę będzie nieustannie rosnąć.

Rywalizacja na ringu

Organizatorzy planują rozpocząć cykl wydarzeń, które wyróżnią się innowacyjnym charakterem.

- Format konferencji jest niecodzienny – przedstawiciele startupów zmierzą się ze sobą bowiem na… bokserskim ringu, który będzie pełnił funkcję sceny. Taka aranżacja ma zapewnić gościom sporą dawkę emocji, a uczestnikom atmosferę sportowej rywalizacji – dodaje Nowakowski.

Z kolei porcję inspiracji i wiedzy zapewni blisko 40 prelegentów – a wśród nich inwestorzy, prezesi oraz dyrektorzy operacyjni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Wśród nich m.in. Karol Sadaj (Revolut), Kacper Winiarczyk (Dott) oraz Paulina Ackermann (Lime).

Oprócz występów na scenie głównej prelegenci poprowadzą także warsztaty dla gości. Oczywistą szansą dla biznesowych debiutantów będzie dostępność przestrzeni networkingowych, w tym sal konferencyjnych i kameralnych przestrzeni do spotkań.

Kluczowym punktem wydarzenia będzie konkurs dla młodych przedsiębiorstw – główną nagrodą będzie możliwość ubiegania się o inwestycję w wysokości miliona złotych. W finale naprzeciw siebie stanie 5 firm, których zadaniem będzie przekonanie nie tylko jury, ale i publiczności, że zasługują na wsparcie i wykorzystają je we właściwy sposób.

Dlaczego Wrocław?

Wybór stolicy Dolnego Śląska jako przestrzeni do organizacji tego eventu nie jest przypadkowy – Wrocław jest dziś jednym z szybciej rozwijających się miast w Polsce, jest także czołowym ośrodkiem startupowym w kraju. 12% innowacyjnych biznesów ma swoje siedziby właśnie tu. Wielkim atutem jest także położenie miasta blisko zachodniej granicy. Nie dziwi więc fakt, że znajdziemy we Wrocławiu największe międzynarodowe korporacje ze wszystkich sektorów.

Na sprzyjające warunki mogą też liczyć przedstawiciele nauki, która jest nieocenionym partnerem biznesu i gwarantem jego sukcesu. Napływ młodych ludzi, a także liczba innowacyjnych rozwiązań generowanych przez nich w ośrodkach akademickich, w oczywisty sposób sprzyjają rozwojowi sektora startupowego w tej części kraju. Konferencja Startup Wars została objęta honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.

Startup Wars
29.04.2020
Stadion Wrocław
więcej informacji na stronie www.startupwars.pl
Bilety od 49 zł (cena w przedsprzedaży, do 20 lutego)

Re:view jest partnerem medialnym wydarzenia

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Bokserski ring dla startupów
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej