fbpx

RE:
VIEW

Biznes
7:57

Wyjątkowe MBA na wyjątkowe czasy

Aby miasta rosły w siłę a ludziom żyło się dostatniej... Tak w skrócie można określić cele, jakie przez wieki i dekady kreślono przed miejskimi organizmami. Co się zmieniło u progu trzeciej dekady XXI wieku? Re:view rozmawia z prof. Piotrem Bułą z MBA in Community Management

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:04 GRU, Środa

Wszystko przyspieszyło! W erze cyfrowej rewolucji, ekologicznych prądów, realiów gospodarki 4.0, czy sharing economy, miasta i regiony walczą o bycie liderami. Liderami w wyścigu o jakość życia, dobre środowisko dla biznesu, miejsca pracy, inwestorów. Lepiej projektują, lepiej zarządzają przestrzenią, lepiej optymalizują koszty, a energię chcą czerpać z alternatywnych źródeł. Ale też instalują nowe technologie, debatują ze swymi społecznościami.

Nie byłoby jednak globalnej zmiany, gdyby nie efektywnie wykształcona kadra menadżerów, samorządowców, liderów zmian. To oni mają inicjować przemianę, podglądać globalne trendy, tłumaczyć, edukować, przekonywać ludzi. Stąd pomysł na prestiżowe studia MBA w Wyższej Szkole Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Specjalny program MBA in Community Management dedykowany samorządowcom, ma łączyć uniwersytecką wiedzę zarządzania samorządem z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do rozwiązania konkretnych problemów. Powstał z inicjatywy KSB oraz Ilony Byry i Wojciecha Pelowskiego, praktyków przez lata zarządzających mediami i blisko współpracującymi z różnymi szczeblami samorządu.

Zajęcia ruszyły w październiku 2019. Wśród wykładowców znalazło się doborowe grono samorządowców, dyplomatów, dziennikarzy oraz wykładowców akademickich z wielu uczelni, m.in. z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS oraz PAN.

O programie wyjątkowych studiów MBA na wyjątkowe czasy smart-rewolucji w miastach rozmawiamy dziś z prof. Piotrem Bułą, dyrektorem Krakowskiej Szkoły Biznesu.

Przed Wami kolejne #intREview...

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Wyjątkowe MBA na wyjątkowe czasy
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej