fbpx

RE:
VIEW

MTC 2020: Daj się uwieść technologiom

1 godzina i 47 minut. Tyle czasu średnio spędzili Polacy każdego dnia ubiegłego roku na aktywności w social mediach wg statystyk GlobalWebIndex. O 36 minut mniej niż wynosi średnia światowa, ale o 30 minut więcej w porównaniu do roku 2015. Jakie są konsekwencje uzależnienia od aplikacji? Od odpowiedzi na te pytania rozpocznie się Mobile Trends Conference. Start 12 marca.

Autor:ALICJA ZWIERZCHOWSKA
Opublikowano:27 LUT, Czwartek

2 dni, 24 wystąpienia w tym 5 case studies, 27 prelegentów - tak rysuje się merytoryczna część wyjątkowej konferencji branży mobile. Pierwszego dnia konferencji na scenie królować będą głównie „miękkie” tematy. O tym, jak aplikacje uzależniają i zmieniają użytkowników w dawców danych opowie Artur Kurasiński. A Florentyna Pawlak wprowadzi uczestników w świat edytowalnej rzeczywistości.

 

Specjaliści mBanku Adrian Wojtasik i Paulina Sokołowska przedstawią proces wprowadzania zmian w aplikacji z perspektywy product ownera. Igor Farafonow (Uxeria.com) podpowie jak projektować i tworzyć lepsze produkty cyfrowe. Mobee Dick podzieli się wnioskami na temat fundamentów udanej współpracy z klientem i tworzenia skutecznego zespołu.

Ale to jeszcze nie koniec. Miłosz Kurzawski z Blue Media pokaże jak eCommerce zmienia się w Commerce, Maja Schaefer z Chatbotize doradzi, w jaki sposób wykorzystać komunikatory w budowaniu wizerunku marki, a Antonina Grzelak z Primesoft Polska opowie, jak prowadzić skuteczny marketing aplikacji mając do dyspozycji bardzo ograniczony budżet.

Część merytoryczną pierwszego dnia zakończy Michał Górecki (michalgorecki.pl) wprowadzając uczestników w meandry ludzkiej osobowości i konsekwencji, jakie ze sobą niosą.

Wieczór, gwiazdy i nagrody

Po zakończeniu pierwszego dnia konferencji Stara Zajezdnia by De Silva w Krakowie otworzy podwoje dla uczestników najbardziej emocjonującego wydarzenia - gali Mobile Trends Awards. Zwycięzców w 10 kategoriach poznamy już wieczorem 12 marca.

- Tradycyjnie na wybór najlepszych rozwiązań mieli wpływ Internauci, którzy w tym roku oddali rekordową liczbę głosów na projekty - mówi Robert Rachwał, główny organizator i przewodniczący kapituły konkursowej Mobile Trends Awards. - Ponad 145 tysięcy głosów to prawie 3 razy więcej niż w latach poprzednich. Głos internautów da zwycięskim projektom dodatkowe punkty, które zostaną dodane do głosów kapituły. Ta obradować będzie w Krakowie już 29 lutego - dodaje.

Wieczór uświetni występ Ady Szulc - polskiej wokalistki, uczestniczki I edycji X Factor, w której zajęła III miejsce. Patronat honorowy nad galą Mobile Trends Awards objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa, IAB Polska i DIMAQ.

#MTC2020 łączy branżę mobile

Tak wspaniale rozpoczęty wieczór przerodzi się w wyjątkowe wydarzenie integracyjne - Autopay Networking Party tuż po zakończeniu gali MTA. W swobodnej atmosferze będzie można nawiązać nowe kontakty i współprace biznesowe. O dobry nastrój i wyśmienitą zabawę zadba sponsor imprezy - Autopay by Blue Media, firma specjalizująca się w systemach szybkich i automatycznych płatności.

Drugi dzień konferencji rozpocznie Tomasz Woźniak (Future Mind) z wystąpieniem dotyczącym superapps oraz Krzysztof Jackowski (Netguru) opowiadając o Machine Learningu w aplikacjach mobilnych.

Podczas przerwy po pierwszych prelekcjach warto będzie zajrzeć na stoiska sponsorów, i partnerów - Autopay, Redlink i OVHcloud, gdzie będzie można poznać szczegóły nowoczesnych rozwiązań dedykowanych dla biznesu. Fani motoryzacji powinni zajrzeć na stoisko MINI, ponieważ przygotowano możliwość przetestowania samochodów.

Po przerwie na scenie zobaczymy różne oblicza sprzedaży. Miłosz Wójcik (Appchance Group) opowie jak tworzyć aplikacje m-commerce, które sprzedają, a Wojciech Szymczyk (VUE International) i Mariusz Bednarko (Infinity Group) przedstawią kulisy wdrożenia omnichannelowej sprzedaży w Multikinie. Następnie Marcin Dąbrowski (Surge Cloud) i Marcin Szczur (Blue Media) opowiedzą o innowacjach, które przyspieszają czas zakupów i o tym, jak wykorzystać je w biznesie.

Wśród wystąpień nie zabraknie również trochę technicznych aspektów. Zadbają o to Bartek Sibiga z DDOB (Dlaczego Vertical Video zmieni świat), Dominik Roszkowski (Roszkowski.dev - dlaczego następną aplikację musisz zbudować we Flutterze?) oraz Bartosz Górecki z ‘merce (Stracić głowę dla PWA. Dlaczego dobra aplikacja wymaga jeszcze lepszego zaplecza?).

Sukces od kuchni

Spragnionych studium przypadku ucieszy blok case study. Znajdą się tam przykłady dotyczące tworzenia i monetyzowania aplikacji powyżej 1 miliona pobrań (Krzysztof Wojewodzic z Escola), zmieniania zasad rynkowych przez aplikację mobilną (Artur Stankiewicz z Orange Polska)

Skupimy się także na cyfrowej transformacji Gazety Wyborczej (Aleksandra Karpińska-Gugała), pierwszym w Europie wdrożeniu technologii TWA dla aplikacji mobilnej (Michał Szklarski i Jakub Rak z e-point i morele.net) oraz aplikacji mobile mierzącej działania offline (Krzysztof Łuczak i Marcin Lenkiewicz z Blix).

Na zakończenie konferencji przygotowano Wielki Quiz Wiedzy o Mobile z cennymi nagrodami.

Re:view jest patronem medialnym konferencji. Bilety można dostać na stronę https://2020.mobiletrends.pl/rejestracja#register.

Mobile Trends Conference 2019 odbędzie się dzięki zaangażowaniu ClickMaster Polska (organizator), Autopay by Blue Media (złoty sponsor), Mini M-Cars i OVHcloud (sponsorzy). Patronat honorowy objął IAB Polska i DIMAQ. Partnerzy wydarzenia: ChallengeRocket.com, MyVOD, Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva, DEVA group, RedLink oraz CodersCrew.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
MTC 2020: Daj się uwieść technologiom
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej