fbpx

RE:
VIEW

Mentoring Walk: spacer inny niż wszystkie

Pierwsza krakowska edycja Mentoring Walk, wyjątkowego spaceru skierowanego do liderów i osób aspirujących do tej roli. Inspirujące rozmowy w parach mentor – mentee...

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:27 WRZ, Piątek

Ideą Mentoring Walk jest stworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni do inspirujących rozmów w parach mistrz – uczeń, czyli mentor – mentee. Jak mówią organizatorzy, pomysł na Mentoring Walk pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, partnerki biznesowej Oprah Winfrey - Geraldine Laybourne.

Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego, porannego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA.

Wkrótce po tym Mentoring Walk zaczął być organizowany również w innych państwach. W samym 2019 roku w 62 krajach na całym świecie odbyło się ponad 170 podobnych spacerów, w których udział wzięło 15 tys. uczestników.

Krajowym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Vital Voices Chapter Poland, część międzynarodowej organizacji założonej przez Hillary Clinton i Madeleine Albright na rzecz wspierania kobiet-liderek. W Polsce wydarzenie odbędzie się po raz piąty, z czego pierwszy raz w Krakowie.

Na liście uczestników widnieje 21 mentorów, którzy na co dzień piastują eksponowane stanowiska zarządcze, zazwyczaj w międzynarodowych firmach. Są to ludzie z dużym doświadczeniem w zakresie mentoringu, zarządzania, doradztwa zawodowego oraz rozwoju osobistego. Dwoje z nich to liderzy krakowskiego oddziału Motoroli Solutions, Katarzyna Reinfuss – EMEA HR director oraz Jacek Drabik – country manager.

- To pierwsza edycja programu Mentoring Walk dedykowana osobom mieszkającym i pracującym w Krakowie. Jako firma istniejąca w tym mieście już od ponad 20 lat bardzo uważnie śledzimy i z chęcią angażujemy się w ciekawe inicjatywy skierowane na rozwój umiejętności naszych pracowników na wszystkich stanowiskach pracy. Zawsze byliśmy i jesteśmy firmą wiodącą na rynku pracy w Krakowie i całej Polsce. Któż jak nie my powinien wyznaczać nowe trendy rozwoju pracowników i szukać świeżych pomysłów, aby pomóc im w dalszej karierze w naszej firmie? - tak o powodach zaangażowania się w tę inicjatywę mówi Jacek Drabik z Motorola Solutions

Co ważne, udział w spacerze jest okazją do nauki nie tylko dla uczestników - uczniów, ale też dla osób, które biorą udział w inicjatywie jako mentorzy. Jeśli chcesz się rozwijać jako lider, warto odkrywać nowe pomysły, zadawać i odpowiadać na pytania, które są częścią dzielenia się i zdobywania wiedzy.

- W mentoringu lider nastawiony jest także na pracę nad sobą. Trzeba być zorientowanym na naukę i rozwój, wyciągając wnioski z nowych doświadczeń. Takie nastawienie pozwala na adaptację w nacechowanym zmiennością środowisku globalnym – mówi Katarzyna Reinfuss.

Pierwsza edycja Mentoring Walk już w sobotę, 28 września 2019.

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Mentoring Walk: spacer inny niż wszystkie
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej