fbpx

RE:
KOMENDUJEMY

RE: infoSHARE KOMENDUJEMY

08.05.2019 Środa Gdańsk

Gdańsk organizuje infoShare nie tylko po to, aby pokazać, że stolica Pomorza zabiega o stałe miejsce w konstelacji stechnicyzowanych i szybko rozwijających się miast centralnej Europy. Również dlatego, że bliska jest organizatorom wizja Gdańska jako portowej metropolii wciąż otwartej na świat, żywego krwiobiegu dyskusji, debat czy sporów. Kojarzony od zawsze z Bałtykiem miejski organizm zwykło się nazywać "kolebką Solidarności" czy polską "bramą na świat". Ale tuż obok przycupnęła też Gdynia - cud międzywojennej urbanistyki i modernistycznej architektury, "białe miasto", które obecnie ściga się z Gdańskiem o prymat nie tylko w regionie, ale i ściągającej tu inwestorów branży IT. Czy zatem w Gdańsku, czy Gdyni, czy wciśniętym pomiędzy konkurentów kurortowym Sopocie - wszędzie czuć ducha hanzeatyckiej wymiany: tym razem najpierw idei, w dalszej perspektywie towarów.

Ale infoShare to nie tylko okazja do spotkań, rozmów czy wysłuchania prelekcji. Sporo tu nie tylko startupowych pomysłów w różnych fazach inkubowania czy realizacji ale też dużych, często globalnych brandów poszukujących inspiracji wśród najnowszych, pączkujących trendów. Znów potwierdza się hybrydowa natura ostatnich sezonów: startupy pragną korporacyjnego ładu i wywiedzionego z silnych brandów stabilnego finansowania. Wielkie marki i korporacyjni giganci chcą zaś inspirować się kulturą pracy małych, świeżych zespołów, aby odświeżać swój wizerunek czy szukać inspirujących nakłuć zbyt rozdętej struktury. Startupy przy starszych braciach w biznesie szukają więc okrzepnięcia. Natomiast duże biznesy czerpią energię od startupów niczym słońce i morską bryzę poranni joggerzy na plaży w Jelitkowie.

Współpraca

Chcesz, żeby Twój event się tu pojawił?
Napisz:
hello@thereview.pl

FILMOWA RELACJA

A może chciałbyś filmową relację swojego wydarzenia?
Pisz:
rafal@thereview.pl

Re:view

Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej