fbpx

RE:
Motorola o bezpieczeństwie

RE: CZUWAĆ NIE ZAKAZYWAĆ, CZYLI BEZPIECZEŃSTWO NASTOLATKÓW W SIECI Motorola o bezpieczeństwie

15.11.2018 Czwartek Kraków
 

Średnio 6,26 godzin przed urządzeniami technologicznymi spędzają dziennie nastolatki w wieku 14-18 lat. Jaki to ma na nich wpływ? Konferencja „Uzależnienia w sieci – program przeciwdziałań zagrożeniom w sieci” zorganizowana przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z m.in. Motorolą Solutions w Krakowskim Parku Technologicznymi zgromadziła kilkuset nauczycieli, z którymi poruszyli problem uzależnień w sieci.

Nauczyciel nie straszy, a tłumaczy. 
Do uczniów docierają coraz nowsze rozwiązania technologiczne. Telefony i tablety na lekcjach są zjawiskiem codziennym. Z postępem technologii wiążą się zagrożenia, na które młodzi ludzie są podatni. Na konferencji został poruszony temat bezpieczeństwa w sieci, a grupą docelową byli nauczyciele z Krakowa i okolic. Celem organizatorów było przekazanie wiedzy wychowawcom, którzy będą edukować w tym zakresie swoich podopiecznych.
 
 
Wśród dzieci już widać negatywny wpływ internetu. Młodzi w pełni traktują treści internetowe jako rzeczywistość.  W naszym obowiązku jest tłumaczyć, że nie wszystko i nie wszyscy w sieci są prawdziwi. Naturą młodzieży jest sprawdzanie i eksperymentowanie. Naszą rolą jest nad tym czuwać, tłumaczyć, a nie jedynie zakazywać. Postępu i zmian w rzeczywistości, w której żyje młodzież nie da się przecież zatrzymać – mówi Ewa Cichor z SP65 w Krakowie.
 
Jak się zabezpieczyć w internecie?
Partner wydarzenia – Motorola Solutions zajmuje się na co dzień innowacyjnymi technologiami, dlatego doskonale wie, jakie zagrożenia niesie za sobą internet. Nigdy nie logujmy się do banku, jeśli samodzielnie nie wpisaliśmy adresu strony. W przypadku podejmowania pracy przez Internet dokładnie sprawdźmy przyszłego pracodawcę, nie otwierajmy załączników ze skompresowanymi hasłami, a przede wszystkim pamiętajmy, że to, co umieszczamy w sieci pozostaje tam na zawsze – wylicza i ostrzega inż. Piotr Bochaczyk z Motorola Solutions Polska.
 
Co zrobić, jeżeli człowiek się uzależni?
Na terenie Krakowa znajduje się kilkanaście placówek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Poza tym w każdej jednostce policji mamy osoby przeszkolone na temat profilaktyki działań w przypadkach uzależnienia internetowego – wskazuje podinsp. Wojciech Chechelski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W społeczeństwie mamy inteligentne dzieci, które zaczynają rozróżniać fake newsy i przeciwdziałać zagrożeniom. Taka konferencja to okazja do kontaktu z nauczycielami, dzięki którym przekazywana wiedza idzie do szkół i rośnie świadomość dzieci– dodaje.
 
W ramach wydarzenia nauczyciele mieli możliwość zwiedzania laboratoriów Motoroli Solutions. Eksperci Motoroli Solutions zajmują się systemami łączności TETRA i ASTRO, dzięki którym możliwa jest telekomunikacja Sił Zbrojnych RP. Laboratorium jest otwarte dla grup szkolnych po wcześniejszym umówieniu.
Konferencja odbyła się w  budynku Krakowskiego Parku Technologicznego przy ul. Podole 60 w Krakowie. Została zorganizowana przez Województwo Małopolskie przy wsparciu firmy Motorola Solutions Polska, Instytutu Teleinformatyki Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON, krakowskiej Policji, Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Fundacji Szkoła Medialna, Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Warszawskiego Instytutu Bankowości.
 

Dodatkowych informacji udziela: Dagmara Kaczmarek,  Motorola Solutions,

e-mail: dagmara.kaczmarek@motorolasolutions.com 

Współpraca

Chcesz, żeby Twój event się tu pojawił?
Napisz:
hello@thereview.pl

FILMOWA RELACJA

A może chciałbyś filmową relację swojego wydarzenia?
Pisz:
rafal@thereview.pl

Re:view

Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej