fbpx

RE:
KOMENDUJEMY

RE: BUSINESS TENNIS LEAGUE KOMENDUJEMY

15.11.2018 Czwartek KRAKÓW

Business Tennis League - najstarsza liga tenisowa w Krakowie od 17 lat łączy sportowe emocje z biznesem. 15 listopada 2018 roku startuje 37. edycja ligi, która zapoczątkuje nową odsłonę rozgrywek skierowanych do krakowskiego środowiska tenisa amatorskiego.

W dotychczasowych 36 edycjach ligowych rozgrywek udział wzięło ponad 300 amatorów tenisa – pracowników i przedstawicieli kadry zarządzającej blisko 60 firm z Krakowa i Małopolski, profesjonalni gracze, weterani i gwiazdy tenisa.

Udział w krakowskiej Business Tennis League jest otwarty dla wszystkich firm działających w Krakowie i województwie małopolskim, które chcą wspierać sportowe pasje swoich pracowników.

Inauguracja 37. edycji Business Tennis League będzie miała miejsce 15 listopada 2018 roku. Uroczysty bankiet otwierający rozgrywki ligowe oraz gala finałowa 37. Edycji Business Tennis League odbędą się w Niebieski Art Hotel & Spa w Krakowie. Pierwsze spotkanie integracyjno-kwalifikacyjne dla wszystkich uczestników będzie miało miejsce 18 listopada. Za profesjonalną organizację ligi odpowiada zespół doświadczonych działaczy, zawodników, trenerów i instruktorów tenisa związanych z Klubem Tenisowym Błonia Kraków.

Mecze ligowe odbywać się będą w niedziele od godziny 15:00 w obiekcie tenisowym na krakowskich Błoniach i potrwają do maja 2019 roku. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną 4 korty, organizator przygotowany jest także na udostępnienie innych obiektów tenisowych w Krakowie, aby zapewnić komfort rozgrywek dla większej ilości graczy. Oficjalną piłką rozgrywek została HEAD PRO.

Na zwycięzców czekać będą nie tylko nagrody w postaci pucharów i dyplomów. Nagrodą dla całej zwycięskiej drużyny jest wyjazd na French Open Roland Garros – jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywany w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa na przełomie maja i czerwca 2019 roku.

- Kraków to siedziba nie tylko lokalnych firm, ale także wielu międzynarodowych korporacji i światowy lider rozwoju firm z sektora zaawansowanych technologii i usług dla biznesu. Rozwój rynku pracy przyciąga do miasta kolejnych, głównie młodych mieszkańców, którzy szukają tu swojego miejsca do życia i rozwijania pasji. Do udziału w Business Tennis League zapraszamy wszystkich pracodawców z Krakowa i Małopolski, dla których ważna jest inwestycja w rozwój i integrację swoich pracowników poprzez aktywność sportową – mówi Michał Sadzik Prezes Zarządu Klubu Tenisowego Błonia Kraków.

Po raz pierwszy w historii amatorskich rozgrywek ligowych uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z pomocy wirtualnego sędziego - innowacyjnej aplikacji mobilnej iChallenge, pozwalającej na rozstrzyganie wątpliwości związanych z odwiecznym problemem – czy piłka odbiła się w korcie, czy poza nim. Dzięki zaangażowaniu w projekt pierwszej na świecie mobilnej wersji HawkEye stworzonej przez krakowski start-up Racket Science, tegoroczna sportowa rywalizacja zyska wsparcie technologiczne na najwyższym światowym poziomie.

- iChallenge to aplikacja stworzona przez zespół pasjonatów tenisa we współpracy z gronem naukowców związanych z Akademią Górniczo-Hutniczą. Opracowaliśmy narzędzie, które precyzyjnie śledzi lot piłki, określa pozycję jej odbicia względem ułożenia linii kortu i rozstrzyga, czy uderzenie można zaliczyć jako aut. Krakowska Business Tennis League będzie pierwszą ligą amatorską, której uczestnicy będą mogli oddać sędziowanie w ręce narzędzia dostępnego dotychczas tylko na profesjonalnych kortach i skupić się w 100% na przyjemności z gry – mówi Michał Stanisz, Prezes Zarządu Racket Science.

Współpraca

Chcesz, żeby Twój event się tu pojawił?
Napisz:
hello@thereview.pl

FILMOWA RELACJA

A może chciałbyś filmową relację swojego wydarzenia?
Pisz:
rafal@thereview.pl

Re:view

Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej