fbpx

RE:
VIEW

Hongkoński trójkąt z PL

Logistyka to zdecydowanie jeden z wiodących obszarów współpracy pomiędzy Polską a Chinami. Rozwojowi sprzyja m.in. zmiana modelu wymiany handlowej w kierunku bezpośredniej współpracy firm, a ostatnio również bezpośredniego zamawiania przez polskich klientów z tego regionu świata.

Autor:RE:VIEW
Opublikowano:04 WRZ, Środa

Jeszcze 10 lat temu rynek zdominowany był przez kilka dużych firm, które pośredniczyły pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dziś wielu Polaków kupuje produkty bezpośrednio u chińskich producentów, korzystając z popularnych platform zakupowych. Ta zmiana spowodowała, iż firmy logistyczne muszą dostosować swoje usługi do nowych warunków rynku.

Jak radzą sobie polskie firmy w tej nowej rzeczywistości? Jak w praktyce wygląda współpraca z Chińczykami? W jaki sposób zapewnić bezpieczną dostawę produktów z Państwa Środka do Polski oraz eksport do Chin? Co ze zwrotami? Jak kształtuje się koszt transportu z Europy do Azji z podziałem na drogę morską, kolejową i lotniczą?

Na te pytania odpowiedzą praktycy. W środę 11 września 2019 odbędzie się konferencja poświęcona logistyce międzynarodowej. Praktycy z obszarów transportu, logistyki oraz e-commerce podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie współpracy na linii Polska–Chiny–Hong Kong.

W trakcie debaty omówione będą również możliwości współpracy i rozwoju polskich firm w ramach nowej inicjatywy Greater Bay Area, czyli powstającego megapolis składającego się z 9 miast prowincji Guangdong oraz 2 specjalnych regionów administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej, tzn. Hong Kongu i Makau. Obecnie ten region zamieszkany jest przez około 70 milionów ludzi, a całkowite PKB wynosi 1600 miliardów USD. Dla porównania PKB Polski w 2018 wyniosło 586 miliardów USD.

Prowincja Guangdong wraz z dwoma specjalnymi regionami to dziś najbogatszy region Chin, a historycznie od zawsze centrum wymiany handlowej Państwa Środka ze światem.

Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Grzegorz Iwaniuk – Członek Zarządu Apaczka, dr hab. Arkadiusz Kawa – Dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania, Ivan Ružbacký – Prezes Zarządu PKP Cargo Connect, Agata Horzela – TSL Menedżer GS1 Polska, Tomasz Poniński – Partner Zarządzający Montis Capital.

Organizatorzy: Poland Hong Kong Business Association, HK TDC i Poczta Polska

Partnerzy merytoryczni: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania oraz GS1 Polska

- Zapraszam bardzo serdecznie do udział w wydarzeniu. Praktycy biznesu opowiedzą o współpracy pomiędzy Polską a Chinami. Tematem przewodnim będzie logistyka i e-commerce. Poruszymy również kwestie eksportu polskich produktów oraz finansowania dla polskich startupów rozpoczynających ekspansję międzynarodową. Podczas konferencji zaprezentujemy również Hong Kong oraz nowy projekt Greater Bay Area. Uczestnicy konferencji otrzymają również informację i zaproszenie do udziału w zbliżających się delegacjach do Hong Kongu i Chin - mówi Bartosz Michalak, Prezes Zarządu Poland Hong Kong Business Association.

Celem Poland Hong Kong Business Association jest m.in. inspirowanie i wspieranie współpracy oraz nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Hong Kongu, działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości międzynarodowej, wyszukiwanie potencjalnych partnerów handlowych dla członków stowarzyszenia. Organizacja skierowana jest do mikro, średnich i dużych firm z sektora prywatnego i państwowego, które współpracują lub chcą rozpocząć kontakty biznesowe z firmami z Hong Kongu.

Dlaczego Hong Kong? Jest to miejsce, które od lat słynie z przyjaznych i przejrzystych zasad działalności gospodarczej, jak również wypracowało sobie opinię bramy do Chin. To na pewno ciekawy i przyszłościowy kierunek dla rozwoju polskich firm w Azji.

RE:VIEW objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej szczegółów pod e-mailem: PLHK@PLHK.PL

podziel się

  • facebook
  • linkedin
  • twitter
  • pinterest
  • email

tagi

re:
Hongkoński trójkąt z PL
VIEW

następny artykuł
Re:view lubi ciastka. A ciastka to cookies. Re:view na Twoim mobajlu, kompie czy tabku to ciastka na talerzu. I to oznacza, że się na nie zgadzasz. Ok
Chcę dowiedzieć się więcej